W Chorągwi Kieleckiej rozpoczął się niezwykły projekt filmowy, realizowany wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lokalnymi instytucjami. Uczestniczą w nim nie tylko harcerze – swoją przygodę z filmem może tu rozpocząć każdy!

Projekt „Młody Film” powstał jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Harcerskiemu Festiwalowi Kultury Młodzieży Szkolnej. Jego celem jest wykorzystanie ogromnych możliwości, które posiada obecnie w zasadzie każdy młody człowiek. Używając telefonu komórkowego i komputera można stworzyć własną formę filmową, skąd krótka droga do szeroko pojętego uczestnictwa w kulturze. Nie zapominajmy, jak ważne jest wychowanie kulturalne!

Na projekt „Młody Film” składa się kilka części, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwsza cześć to otwarty konkurs filmowy, na który do dnia 10 lipca należy nadesłać maksymalnie dwuminutową pracę swojego autorstwa. Tematem filmu jest oczywiście kultura – rozumiana w dowolny sposób. Prace ocenione i nagrodzone zostaną na uroczystej gali filmowej w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, 23 lipca br. Konkurs przeznaczony jest dla uczestników, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia.

Ponadto przewidziano 6 odsłon warsztatów, podczas których będzie można zdobyć wiedzę o filmie, spróbować swoich sił w tworzeniu scenariusza, reżyserii, rejestracji materiału wideo i montażu, czy tez odwiedzić siedzibę telewizji. Praktyczną częścią projektu będzie tworzenie materiałów filmowych oraz organizacja transmisji na żywo z Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Wszystkie wydarzenia są otwarte i bezpłatne, więcej informacji na stronie.