W minioną sobotę (24 października) w Głównej Kwaterze ZHP w Warszawie odbyło się spotkanie koordynatorów zwycięskich projektów w ramach programu ,,Messengers of Peace”. Związek Harcerstwa Polskiego rozdysponuje dziesięć mini-grantów drużynom, które stworzyły najciekawsze i najbardziej wartościowe pomysły działania na rzecz społeczności lokalnej.

Messengers of Peace (Posłannicy Pokoju) to inicjatywa zapoczątkowana przez Światowy Komitet Skautowy w 2011 r., która ma na celu wspieranie i inspirowanie młodych ludzi do działania na rzecz społeczności lokalnej. Każde podejmowane przez skautów działanie, niezależenie od jego skali, które wiąże się z poprawą bezpieczeństwa czy pozytywną zmianą warunków bytowych lub zdrowotnych części społeczeństwa, wpisuje się w ideę posłannictwa pokoju.

Uczestnicy, którzy uzyskali granty na realizację swoich projektów, spędzili bardzo intensywny dzień w stolicy. Odbyli warsztaty z zakresu zarządzania projektem oraz dyskutowali na temat sposobów realizacji celów, które postawili sobie w swoich projektach.

Projekty, które będą realizowane w ramach pierwszej polskiej edycji programu grantowego ,,Messengers of Peace” dotyczą dziedzin z bardzo szerokiego zakresu: od różnorodności kulturowej, poprzez marketing terytorialny, aż po naukę pierwszej pomocy. Łączy je jedno – ich celem jest dokonanie dobrej zmiany w najbliższym otoczeniu naszych harcerzy. Znaczna część projektów będzie realizowanych na terenach małych miejscowości.

Życzymy uczestnikom programu powodzenia oraz niestygnącego zapału, którym przepełnione było sobotnie spotkanie!