Po weryfikacji kryteriów formalnych oraz ocenie merytorycznej nadesłanych pomysłów na harcerską służbę w ramach programu minigrantowego #zmiana do realizacji zakwalifikowane zostały następujące projekty:

• Nawet sroga zima nie zmrozi naszych serc, Jakub Udziela, Hufiec Podhalański
  • Uczymy ratować, x. Mariusz Kroll, Hufiec Bielsk Podlaski,
  • Dziadkowie contra wnukowie, Sylwia Matysek, Hufiec Łowicz
  • Idziemy po zdrowie, Beata Jachymiak, Hufiec Podhalański
  • Niosąc ciepło pomocy, Ksenia Grekulak, Hufiec Sztum
  • Pomagam, bo chcę / Chcę, bo umiem, Katarzyna Babiarz, Hufiec Łańcut
  • Kwiecistym kobiercem!, Patrycja Nikiel, Hufiec Kraków-Podgórze
  • Harcerska rodzina, Ewa Seweryn, Hufiec Ziemi Gliwickiej
  • Nasze korzenie, Daria Froń, Hufiec Jarosław

Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy powiedzenia w realizacji służby na rzecz społeczności lokalnej.

Postępy drużyn w realizacji służb będzie można śledzić za pomocą Facebooka ZHP.

Messengers of Peace (Posłannicy Pokoju) to zapoczątkowana przez Światowy Komitet Skautowy w 2011 roku inicjatywa, która ma na celu wspierać i inspirować młodych ludzi do działania na rzecz społeczności lokalnej. Każde podejmowane przez skautów działanie, niezależenie od jego skali, które wiąże się z poprawą bezpieczeństwa czy pozytywną zmianą warunków bytowych lub zdrowotnych części społeczeństwa, wpisuje się w ideę posłannictwa pokoju.