W dniach 30-31 maja odbyła się druga w tym roku zbiórka pracy z kadrą i kształcenia, w której wzięli udział członkowie komend chorągwi ds. pracy z kadrą oraz kadra kształcąca z chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, Białostockiej, Kujawsko-Pomorskiej, Łódzkiej i Śląskiej.

W gościnnych progach odrestaurowanego zamku krzyżackiego w Giżycku dyskutowaliśmy nad przyszłością pracy z kadrą oraz o tym, jak pracować metodą harcerską na kursie instruktorskim. W sobotę uczestnicy zbiórki wzięli udział w kilkugodzinnej grze pod hasłem „Instruktorska przygoda”, która stanowiła wyzwanie dla ciała i umysłu oraz umożliwiła poznanie przepięknych zakątków tej „stolicy żeglarstwa”. Labirynt ścieżek twierdzy Boyen poznaliśmy bliżej podczas nocnego zwiedzania, a w niedzielę udało się również zaplanować wspólny, międzychoragwiany projekt na przyszły rok.

Do zobaczenia w październiku!