29. kwietnia rozstrzygnięty został konkurs „Klimatycznie na obozie”. Spośród nadesłanych prac wybrano 3 najlepsze pomysły na weekendowe działania biwakowe, związane tematycznie ze zmianami klimatycznymi.

Zwycięskie drużyny i ich projekty biwaków to 6 DH „Enigma” z Hufca Zielona Góra, 8 DHNS „Drużyna Słońca” z Hufca Żywiec i 27 DW „Wataha” z Hufca Siemianowice Śląskie. Każda z wymienionych drużyn otrzyma 400 zł jako finansowe wsparcie dla „klimatycznego” biwaku.

Grantodawcą jest Niemiecka Federacja Skautowa.

Ze zwycięskimi drużynami skontaktujemy się w celu przekazania indywidualnie dobrych wiadomości oraz informacji dotyczących zorganizowania wydarzeń i ich dokumentacji.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zainteresowanym życzymy biwaków przyjaznych klimatowi i pełnych przygód!