Dnia 17.10.2015 r. w siedzibie Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP odbyła się pierwsza konferencja z cyku #SilniDuchem mają na celu przybliżyć pięć grup aktywności na rzecz rozwoju duchowego, które są wpisane w harcerski system wychowania: rozwijanie wewnętrznej dyscypliny i trenowanie ducha, włączanie się w działalność na rzecz społeczeństwa, próba zrozumienia otaczającego nas świata, przyczynianie się do tworzenia bardziej wrażliwego i tolerancyjnego społeczeństwa, odkrywanie potrzeby modlitwy i czynnego udziału w życiu społeczności religijnych.

Wbrew pozorom, wyznaniowa mapa Polski jest bardzo różnorodna i taką cechę poznawali uczestnicy pierwszej konferencji pt. W Kręgu Religii. Zostały przedstawione najważniejsze prądy religijne obecne w Polsce, zarówno chrześcijańskie, jak i niechrześcijańskie. Uczestnik miał okazję poznać nie tylko cechy poszczególnych wspólnot, ale również mechanizmy tworzenia się wielkich ruchów religijnych i poznać ich najciekawsze formy poprzez warsztaty religioznawcze. Podczas konferencji zostały przedstawione ruchy religijne działające przy władzach WOSM, misje Zespołów Wychowania Duchowego i Religijnego oraz kapelanów.

Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP, który był organizatorem przedsięwzięcia zaprosił na wieczorne rozmowy o duchowości przedstawicieli różnych religii. Nie zabrakło również czasu na zadawanie pytań gościom.

Podczas spotkania otwartego organizatorzy gościli Mikołaja Kapustę (Kościół Rzymskokatolicki), Martę Całpińską (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny), Marikę Matusiak (Łódzka Wspólnota Rodzimowiercza Wilczy Krąg) oraz Jakuba Staszelis (Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny). Przy fortepianie zasiadł Miłosz Piątkowski. Konferencję odwiedziła również Druhna Naczelnik ZHP Małgorzata Sinica.

Konferencja odbyła się pod patronatem International Catholic Conference of Scouting, International Link of Orthodox Christian Scouts, Council of Protestants in Guiding and Scouting, International Forum of Jewish Scouts oraz International Union of Muslim Scouts World Organization of the Scout Movement.