Zespół kadry kształcącej Chorągwi Krakowskiej „Wierchy” zaprasza dyrektorów i wicedyrektorów szkół, nauczycieli oraz pełnoletnich instruktorów harcerskich na konferencję „Harcerska Szkoła” poświęconą tematowi współpracy harcerstwa ze szkołami, która odbędzie się 16 maja w Krakowie.

Uczestnicy porozmawiają o sposobach współdziałania placówek oświatowych z jednostkami harcerskimi. Poruszone zostaną między innymi kwestie współpracy szkoły z harcerzami, jakie formy może ta współpraca przyjmować i w jaki sposób harcerstwo może stanowić wsparcie wychowawcze dla rodziców w szkole. Ważnym punktem konferencji będzie prelekcja poświęcona wzajemnemu uzupełnianiu się programów wychowawczych szkoły i harcerstwa.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie.