Już w ten weekend (17-18 października) w Internecie i Eterze, odbędzie się 58. Jamboree On The Air oraz 19. Jamboree On The Internet, podczas którego skauci z całego świata spotkają się ze sobą by dzielić się przeżyciami i przygodami.

JOTI to wydarzenie, które nie ma ograniczeń wiekowych uczestników. To wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych przyjaźni ze skautami z całego świata, czy przełamania barier językowych. Jeśli ktoś nie komunikuje się w języku angielskim, istnieje możliwość dołączenia do kanału #international (lub wpisać komendę: /join #international), gdzie można rozmawiać w dowolnym języku.

Aby dołączyć do JOTI, wystarczy wejść na czat.zhp.pl, wpisać swój nick (pseudonim)  i zrobić pierwszy krok, np. witając skautów na kanale. Na zarejestrowanych użytkowników czeka z kolei szereg atrakcji. Wśród nich gra w międzynarodowe bingo – JamPuz. O pozostałych atrakcjach dowiecie się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Poza tym odbywa się konkurs dla harcerzy uczestniczących w wydarzeniu. Wystarczy że wraz z drużyną stworzycie sprawozdanie z JOTA-JOTI 2015. Aby wziąć udział trzeba do końca października przesłać sprawozdanie na adres [email protected]. Najlepsze sprawozdania zostaną uhonorowane kompletem Polskich plakietek JOTA-JOTI dla drużyny.

Wszystkie praktyczne informacje na temat JOTA-JOTI 2015 znajdziecie w poradniku. Zachęcamy do lektury!