Konferencja na Wędrowniczej Watrze co roku dotyka tematów, które są ważne dla ruchu wędrowniczego. Tegoroczna odbędzie się w sobotę 22 sierpnia br. na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Pólko” k. Bydgoszczy. Celem dyskusji jest odpowiedzenie na pytanie: Jak połączyć dwa światy – metodykę wędrowniczą, z oczekiwaniami i potrzebami dzisiejszej młodzieży? Wind of change – czyli czy można nadać naramiennik przez Internet?

Na konferencję zapraszamy instruktorów oraz funkcyjnych środowisk wędrowniczych zainteresowanych tematem. Zgłoszenia dostępne są pod adresem. Możliwość udziału w konferencji instruktorskiej przewidziana jest również dla osób niebędących uczestnikami Wędrowniczej Watry. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie Wędrowniczej Watry.

Przebieg konferencji:

09:30 -11:00 Prelekcje ekspertów
11:00 – 14:30 Warsztaty o działaniu drużyny w obecności zmian (różne instrumenty i tematy)
14:30 – 15:30 Przerwa obiadowa
15:30 – 16:00 Sesja plakatowa (kawa i pogaduszki na temat plakatów)
16:00 – 17:00 Dyskusje open-space
17:00 – 17:30 Podsumowanie dyskusji w panelach open-space
17:30 – 18:00 Hyde-park
18:00 Zakończenie konferencji

Organizatorem przedsięwzięcia jest wspólnota instruktorów “Szara Drużyna”.