W sobotę o 8.00 rano rozpoczęła się ceremonia otwarcia Międzynarodowego Zlotu InterCamp 2015 w Nysie! Uczestnicy w rytmie marszowym utworzyli paradę, która przeszła przez cały teren zlotu. Podczas otwarcia można było zobaczyć skautowe mundury z całego świata.

Motywem przewodnim porannej ceremonii było spotkanie z mieszkańcami Nysy z różnych okresów historii. Na maszty podniesione zostały flagi Intercampu, WOSM, WAGGGS oraz ponad dwudziestu krajów uczestniczących w zlocie.

Gościem specjalnym ceremonii był Wiceprzewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego WOSM Christos Hatzidiamandis.

Tuż po oficjalnym otwarciu Międzynarodowego Zlotu InterCamp 2015 część uczestników wyruszyła na grę miejską, aby lepiej poznać historię średniowiecznej Polski oraz miasto Nysę. Pozostali skauci wezmą udział w warsztatach przygotowanych na terenie Zlotu – łącznie 84 punkty aktywności.

Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami! Śledźcie nas na facebooku i twitterze! Podzielcie się swoimi wrażeniami z InterCampu w Nysie, tagując zdjęcia #IC2015.