Odznaka Skautów Świata (Scouts of the World Award) – tak nazywa się jeden z trzech programów propagowanych przez Światową Organizację Skautową (WOSM) w ramach działania na rzecz tworzenia lepszego świata.

W weekend 13-15 listopada w Paryżu odbyła się konferencja dotycząca tego programu. Wzięli w niej udział przedstawiciele związków skautowych z krajów, które wykorzystują ten program w swojej pracy z wędrownikami i młodą kadrą, oraz ci, którzy chcą się w te działania zaangażować – łącznie prawie 50 osób z takich krajów jak Kamerun, Francja, Tajlandia, Wielka Brytania, Dania, Egipt czy Japonia. ZHP reprezentowali instruktorzy Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP – hm. Lucyna Czechowska i hm. Maciej Czechowski.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace nad wprowadzeniem programu Odznaki Skautów Świata do pracy wychowawczej w ZHP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku.