W czasie weekendu 11-13 września brodniccy harcerze obchodzą 95-lecie powstania harcerstwa na ziemi brodnickiej. Tegoroczne święto jest tym radośniejsze, iż 10 września harcerze otrzymali własną siedzibę dla swoich spotkań! Przeprowadzka otworzyła nowy rozdział w historii hufca.

10 września 2015 r. w kancelarii brodnickiego notariusza Wacława Jankowskiego przedstawiciel Gminy Miasta Brodnica Krzysztof Hekert dokonał zbycia dla Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP kamienicy przy ul. Nad Drwęcą 30 w Brodnicy. Chorągiew otrzymała 99 % bonifikaty od ceny zakupu, co pozwoliło zakupić kamienicę za cenę 1360 zł. Notariusz, przychylny działalności brodnickich harcerzy, odstąpił od pobrania wszelkich opłat notarialnych.

Dotychczas harcerze w Brodnicy korzystali z pomieszczeń udostępnionych od Urzędu Miasta. Nowy budynek stworzy o wiele większe możliwości dla działalności harcerskiej, ale nie tylko… Instruktorzy ZHP będą prowadzić również zajęcia metodą harcerską dla wszystkich zainteresowanych aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Liczą, że dzięki projektowi „Pracownia inspiracji” kamienica przy ul. Nad Drwęcą 30 stanie się centrum przygody dla wszystkich dzieci i młodzieży z Brodnicy i okolic!