Zakończyły się uroczystości pogrzebowe o. Jana Góry. Dominikanin, duszpasterz, twórca i organizator spotkań młodych Lednica 2000 spoczął na Polach Lednickich. Podczas uroczystości wyjątkową służbę pełnili harcerze z Harcerskiej Służby Lednickiej.

Msza pogrzebowa odprawiona została przed południem w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu. Przewodniczył jej metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Po mszy kondukt pogrzebowy przejechał na Pola Lednickie – miejsce, które od 1997 r. gromadziło dzięki o. Janowi Górze dziesiątki tysięcy młodych na spotkaniach modlitewnych.

Ceremonii pogrzebowej przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Ciało o. Góry zostało przewiezione w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego i przeniesione przez stojącą na Polach Lednickich stalową Bramę Rybę. Przejście przez nią było rokrocznie zwieńczeniem lednickich spotkań i gestem wyboru Chrystusa przez młodych. Dominikanin spoczął przy skale św. Jana Pawła II.

Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 r. w Prudniku koło Opola. Był duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą, twórcą i animatorem ośrodków duszpasterskich na Jamnej, w Hermanicach i nad Lednicą. Utworzył Dom Jana Pawła II nad Lednicą. Był też autorem książek i licznych felietonów.