Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej trwa nieprzerwanie od 42 lat. W związku z tym wiele wydarzeń stało się już tradycją. Czym byłby Festiwal bez Koncertu „Gospodarze – Gościom”, albo bez rozdania Jodeł? Staramy się jednak zachować świeżość i co roku zaskoczyć uczestników czymś nowym i oryginalnym.

Pierwszą nowością są warsztaty „Młodzi Dobrze ROCKujący” – stworzone z myślą o artystach, którzy chcieliby poprawić swoje umiejętności w dziedzinach takich jak: gitara elektryczna, gitara basowa, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe oraz wokal. Całość zostanie podsumowana koncertem warsztatowiczów na kieleckim Rynku. Serdecznie zapraszamy na niego fanów mocniejszego brzmienia! Tym bardziej, że oprócz uczestników wystąpią zespoły Sound Rush oraz Shapeles.

Kolejną nowością jest moduł „Culture Scout Camp”, czyli obóz dla drużyn harcerskich oraz scoutowych w centrum miasta! Uczestnicy będą na nim szkolić się w dziedzinach takich jak: gra na instrumentach, wokal, aktorstwo, prowadzenie własnego zespołu, czy organizacja wydarzeń kulturalnych.

W ubiegłym roku także wprowadzaliśmy nowe bloki programowe. Cieszyły się na tyle dużą popularnością, że postanowiliśmy je powtórzyć. Jednym z takich modułów jest „Młody Film” – warsztaty z filmowania oraz montażu. W ramach bloku organizowany jest konkurs z myślą o młodych filmowcach. Każdy może nakręcić dwuminutowy film o szeroko rozumianej kulturze. Z nadesłanych nagrań wybierane jest najlepsze, którego autor zostanie nagrodzony. W tym roku pokaz filmów oraz ogłoszenie wyników odbędzie się 23 lipca o godzinie 20.00 w Wojewódzkim Domu Kultury.

Ważnym wydarzeniem stały się warsztaty z projektowania „Design się kręci”. Są one tworzone we współpracy z Institute of Design Kielce. W tym roku młodzież uczestnicząca w zajęciach stworzy własny Kampidek, czyli z materiałów niepotrzebnych zostanie zrobione prawdziwe pole namiotowe!

Zapraszamy do śledzenia nas na facebooku

Zerknijcie także do naszej galerii zdjęć.

I niech się kręci!