Podczas tegorocznego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, w dniach 16-19 lipca, odbędzie się pierwsza edycja Culture Scout Camp. Organizowana przez kieleckich instruktorów czterodniowa impreza skierowana jest zarówno do harcerzy jak i do środowiska skautowego, których obszar zainteresowań dotyczy szeroko rozumianej kultury.

Culture Scout Camp stwarza harcerzom okazję do szlifowania swoich umiejętności artystycznych z profesjonalistami, związanymi ze światem kieleckiej kultury. Kolejnym wyróżniającym to wydarzenie faktem jest bardzo szeroki wybór bloków tematycznych. Wśród dziewięciu proponowanych przez organizatorów modułów znajdą się przydatne i klasyczne dla harcerzy warsztaty ze śpiewu oraz gry na gitarze. Jednakże do tych, którzy pierwsze kroki mają za sobą, skierowane są zajęcia z zakresu gry na gitarach elektrycznej lub basowej oraz perkusji. Co więcej przewidziane są także opcje dla harcerzy zainteresowanych grą aktorską, tańcem oraz organizacją imprez kulturalnych czy też zarządzaniem zespołem muzycznym.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych artystów czy też menedżerów. Culture Scout Camp odbywa się w ścisłej kooperacji z kieleckimi ośrodkami kultury oraz w nastawieniu na dużą intensywność zajęć. CSC ma charakter szkoleniowy, dlatego nie wymaga się od uczestników doświadczenia w profesjonalnych imprezach kulturalnych.

Więcej informacji dotyczących modułów tematycznych oraz ceny znajduje się na stronie festiwalu.