Betlejemskie Światło Pokoju pokonało kolejny etap w swojej wędrówce z Groty Narodzenia Pańskiego. Dzięki harcerzom z ZHP skautowa sztafeta niosąca Światło dotarła na Litwę.

W środę pięćdziesięcioosobowa delegacja harcerzy i harcerek z hufca ZHP Suwałki przekazała Światło skautom z Litwy. Przedstawiciele organizacji skautowych dwóch krajów spotkali się w niewielkiej  miejscowości Budziska, położonej około 20 kilometrów od polsko – litewskiej granicy.  Po przekazaniu światła odbyło się wspólne kolędowanie. Obecni mogli usłyszeć znaną wszystkim kolędę „Cicha Noc” w trzech językach – polskim, litewskim oraz angielskim. Poza Litwinami na uroczystości obecna była kilkuosobowa grupa polskich harcerzy z Wilna. To dzięki nim Światło dotrze do polskich placówek w stolicy Litwy, między innymi do ambasady.

Betlejemskie Światło Pokoju co roku rozpoczyna swoją drogę w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, by dzięki niosącej je międzynarodowej  skautowej sztafecie dotrzeć do domów i instytucji na całym świecie. Harcerki i harcerze z ZHP otrzymują światło od Słowaków, a przekazują je na północ do Danii, na zachód do Niemiec oraz na wschód – na Litwę, Białoruś, Ukrainę i do Rosji.