W minionym tygodniu w Korei Południowej odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia regionu Azji i Pacyfiku WOSM – Scout Youth Forum (skautowe forum młodzieży mające charakter posiedzenia doradczego) w Suncheon oraz konferencja regionalna w Gwangju.

W pierwszym uczestniczyli phm. Iga Miłosławska (Chorągiew Stołeczna) i pwd. Maciej Bielski (Chorągiew Krakowska). Na Youth Forum pojawili się przedstawiciele 27 krajów, w tym Polski – jedynego reprezentanta regionu europejskiego. Łącznie prawie 100 młodych wędrowników i instruktorów dzieliło się doświadczeniami z pracy skautowej w swoich krajach, od Pakistanu po Fidżi i od Mongolii po Nową Zelandię. Przez kilka wspólnych dni dyskutowano nad sprawami istotnymi dla skautingu azjatyckiego.

Na konferencji regionalnej WOSM w Gwangju ZHP reprezentowali zastępca naczelnika hm. Krzysztof Budziński, członek Głównej Kwatery hm. Karol Gzyl oraz instruktorka wydziału zagranicznego phm. Agnieszka Siłuszek. Brali oni udział w konferencji jako obserwatorzy, a jednocześnie promowali polską kandydaturę do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.