Biegasz, jeździsz na rolkach lub rowerze? Możesz to zrobić, a przy okazji pomóc. Weź udział w ogólnopolskim charytatywnym wydarzeniu sportowym „Harcbieg”, organizowanym przez Hufiec ZHP Pruszków i pomóż Jasiowi Figurskiemu cierpiącemu na dysplazję obu nerek.

To jest takie proste:
– Biegniesz. Jedziesz na rolkach lub rowerze.
– Gdzie chcesz.
– Jak chcesz.
– Ile chcesz.
– O wybranej porze dnia, byle 20 września (godz. 6-22).

Wystarczy, że do 17 września 2015 r. zarejestrujesz się przez stronę www.harcbieg.zhp.pl i wpłacisz przynajmniej 11 zł na wskazane konto. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz numerek startowy, dzięki któremu zidentyfikujesz się ze wszystkimi Harcbiegaczami w Polsce! Ci co dokonają rejestracji do 10 września otrzymają wydrukowany numerek od organizatorów. Tym, którym się to nie uda pozostanie zawsze możliwość pobrania numerka jako pliku pdf.

20 września po prostu wyjdź z domu i miło spędź czas biegając lub jeżdżąc – najlepiej z przyjaciółmi! Na koniec prześlij przez formularz na stronie rejestrację GPS swojej trasy lub jej opis ze zdjęciem.

W zdrowym ciele zdrowy Druh! 20 września świętem sportu!

Jaś Figurski

Jaś ma pięć lat. Urodził się z chorobą obu nerek. W przyszłości prawdopodobnie czeka go przeszczep nerek, ewentualnie wcześniej dializy. Gdy Jasiu miał rok jego rodzice po wizycie u bardzo wielu specjalistów dowiedzieli się, że cierpi na całościowe zaburzenia rozwoju o spektrum autyzmu. Objawia się to zaburzoną komunikacją, zaburzonymi relacjami społecznymi oraz zachowaniem stereotypowym (powtarzalnym). Te wszystkie problemy wynikają z nieznanej jeszcze wady genetycznej.

Jasiu posiada orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu choroby układu moczowo-płciowego (09-M) oraz całościowego zaburzenia rozwoju (12-C). Jaś przeszedł jedną operację gdyż miał dodatkowo obustronną przepuklinę i wnętrostwo.

Jaś jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej dla autystyków oraz diecie niskopurynowej ze względu na przewlekłą niewydolność nerek, a dodatkowo w badaniach na nietolerancje pokarmową wyszła mu wysoka nietolerancja na jajka.

Na mocy porozumienia zawartego między Chorągwią Stołeczną ZHP (Hufiec Pruszków) a Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” środki uzyskane z IV Edycji Harcbiegu będą przekazywane tytułem darowizny na rzecz Fundacji, bezpośrednio na cele pomocy Jasiowi Figurskiemu.