Centrum Wychowania Morskiego ZHP jest partnerem programu Zobaczyć Morze, którego celem jest umożliwienie osobom niewidomym i słabowidzącym przezwyciężenie swoich ograniczeń poprzez przygodę na morzu.

W ten sposób pomnożymy grono niewidzących (lub słabo widzących) przyjaciół morza, ale i grono żeglarzy, dla których brak wzroku nie kojarzy się tylko z wyjątkowym nieszczęściem.

Program realizowany jest na żaglowcu Zawisza Czarny. Każdorazowo połowę załogi stanowią osoby niewidzące a połowę wolontariusze, którzy pomagają niewidzącym w pracach na statku.

Bardzo dobrze w roli wolontariuszy na takim rejsie sprawdzają się harcerze. Harcerze przyrzekali nieść chętną pomoc bliźnim i udział w rejsach w programie Zobaczyć Morze znakomicie wypełnia tę deklarację.

Dlatego Centrum Wychowania Morskiego ZHP – partner projektu Zobaczyć morze – zaprasza wszystkich harcerzy na rejsy z osobami niewidomymi.

Zapraszamy w terminach:

05.07 – 15.07 2014 – Gdynia – Lipaja – Ryga – Talin

15.07 – 25.07 2014 – Talin – Hanko – Sztokholm – Visby – Karlskorona

25.07 – 05.08 2014 – Karlskorona – Ronne – Lubeka – Kilonia – Flensburg

Cena rejsu wynosi 1.500 zł i zawiera:

• pełne wyżywienie na żaglowcu

• pobyt na żaglowcu, opiekę kapitana i oficerów

• ubezpieczenie NNW

• dojazd z Polski na miejsce startu i zakończenia rejsu

Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę: http://www.cwm.edu.pl/zobaczyc-morze

hm. Rafał Klepacz

CWM ZHP