Nieważne ile wiemy o ZHP, zawsze powinniśmy chcieć wiedzieć o nim więcej. Ułatwi to pracę metodyków i programowców, da jasne narzędzia instruktorom i drużynowym, podetknie nam pod nos rozwiązania niektórych problemów, albo naświetli dręczące organizację sprawy. Dlatego powstał projekt "Panel badawczy ZHP"

Czego chcemy się dowiedzieć? Przede wszystkim ocenić atrakcyjność programu, działanie metodyki w ZHP i jakość rozwiązań zastosowanych w organizacji. Pomożesz nam w tym wyzwaniu? Jesteśmy dużą organizacją, ale na co dzień każdy z nas działa w swoim unikalnym środowisku. Mamy często rożne doświadczenia, choć oczywiście wiele nas także łączy. Dzięki panelowi chcemy poznać opinie harcerek i harcerzy z różnych stron.

Projekt „Panel badawczy ZHP” jest propozycją stworzenia internetowej platformy do przeprowadzania badań i analiz w ZHP. Zaplanowano stworzenie dużej grupy potencjalnych respondentów – członków ZHP. Baza respondentów będzie wykorzystywana do kolejnych projektów badawczych. Projekt pozwoli na zobrazowanie tak bieżącej sytuacji, jak i zmian w czasie (możliwość weryfikacji działania narzędzi metodycznych, programów, postaw członków ZHP wobec wskazanych zagadnień, np. – badania „omnibus”, jak działa metodyka, czy program jest atrakcyjny, stosunek do zapisów Prawa Harcerskiego, ocena rozwiązań proponowanych, zatwierdzonych przez władze, monitorowanie kondycji, zadowolenia członków z bieżącej sytuacji, monitorowanie poziomu zaangażowania itp.). Stworzony w ten sposób system pozwoli na systematyczne badanie opinii harcerzy i harcerek Związku na ważne, z punktu widzenia organizacji, tematy. Dostarczy wiedzy z zakresu funkcjonowania różnych elementów metody harcerskiej, jak i całej organizacji. Wiedzę zdobytą w ten sposób można będzie wykorzystywać zarówno w bieżącym zarządzaniu organizacją, jak i w planowaniu kierunków jej dalszego rozwoju.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do rejestracji w naszym panelu badawczym! Do zarejestrowanych członków naszego panelu będziemy cyklicznie wysyłać linki do sondaży z prośbą o wzięcie w nich udziału.
O szczegółach projektu dowiesz się na www.panel.zhp.pl

Już dziś możesz zmienić Związek Harcerstwa Polskiego na lepszy, dlatego nie czekaj z rejestracją! Zrób to już teraz!
Zapraszamy!

Zespół projektowy "Panel badawczy ZHP"