Już 12-14 września 2014 roku zapraszamy na XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie, które tego roku odbędą się w Chorzowie. Zawody to najlepsza okazja (i zarazem największa impreza w Polsce!) podczas której można celebrować Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który obchodzimy 13 września.

Rywalizacja ponownie odbędzie się na dwóch trasach: podstawowej i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dodatkowo w czasie trwania zawodów odbędzie się wielki festyn w Parku Śląskim – „Ratuj się kto może”- uczestnicy będą mogli uczcić Światowy Dzień Pierwszej Pomocy zarówno poprzez sprawdzenie swoich umiejętności na symulacjach, jak również poprzez nauczanie i promowanie pierwszej pomocy. W całej imprezie weźmie udział ok. 200 osób, tak więc nie może Was tam zabraknąć!

By wziąć udział w zawodach nie trzeba być harcerzem – zapraszamy wszystkich zainteresowanych pierwszą pomocą. Czeka Was dużo ratownictwa, dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji i niezapomnianych wspomnień.

Termin zgłoszeń upływa 24 sierpnia 2014 r., więc nie czekajcie ze zgłoszeniami. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.zawody.hsr.zhp.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Serdecznie zapraszamy!

Harcerska Szkoła Ratownictwa