Kolejne – już XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie przeszły do historii. W miniony weekend w Chorzowie na dwóch trasach- o mistrzostwo ZHP w pierwszej pomocy oraz o mistrzostwo ZHP w ratownictwie- zmierzyło się 19 zespołów z całej Polski.

Przez całą sobotę, podczas trwania Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z przygotowanymi dla nich symulacjami, wziąć udział w wieloboju strażackim, a także nauczać pierwszej pomocy lokalną społeczność. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć w materiale przygotowanym przez TVN24 pod linkiem

www.tvn24.pl/katowice,51/ratownicy-z-calej-polski-cwiczyli-w-chorzowie,467867.html#autoplay.

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi- firmie JAS-FBG S.A. za finansowe wsparcie tej imprezy.

Czas na wyniki rywalizacji:

Trasa Pierwszej Pomocy:
I miejsce- HKS Antidotum (Żory)
II miejsce- HKR Toruń 2
III miejsce- Nikogo Nie Brakuje! (Strumień i Opole)

Trasa Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy:
I miejsce- Akademia Pierwszej Pomocy Wrocław
II miejsce- HGR Bemowo (Warszawa)
III miejsce- MASH- alfa (Poznań)

W tym roku przeprowadzono dodatkowo dwie konkurencje:

Na trasie Pierwszej Pomocy przyznano nagrodę za najlepiej poprowadzone zajęcia na festynie „Ratuj się kto może!”, którą otrzymał zespół HKS Antidotum.

Natomiast na trasie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy za najlepiej poprowadzone RKO (ze skutecznością przekraczającą 90 %!) nagrodę otrzymał HGR Bemowo.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!

phm. Ewelina Moskal