Piękne krajobrazy, wyjątkowi ludzie, ciekawe zadania na trasach, intrygujące fabuły – tak uczestnicy podsumowują pierwszy dzień Rajdu Grunwaldzkiego 2014, który wystartował 3 lipca wczesnym rankiem. Przed nami pięć dni wyjątkowej przygody.

Rajd Grunwaldzki to największe przedsięwzięcie edukacyjno-turystyczne Związku Harcerstwa Polskiego. Na pogranicze trzech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego zjechało blisko 800 harcerzy z całego kraju. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 10 tras do wyboru, dostosowanych do wieku i zainteresowań uczestników rajdu, którzy  przenosić się będą do różnych czasów w historii naszego państwa. Od średniowiecza, poprzez renesans i barok, po historię najnowszą obejmującą wydarzenia I i II wojny światowej oraz czasy PRL-u i współczesność. Postacie z jakimi harcerze spotkają się na trasach to między innymi: król Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik, Anna Wazówna, Emilia Sukiertowa-Biedrawina i wiele innych.

Rajd Grunwaldzki 2014 stawia na formy pracy niespotykane dotąd na innych imprezach harcerskich. Gryfikacja, panoramio, urban legends, questing to tylko jedne z wielu „nowych” form pracy, jakie zostały zastosowane w trakcie toczących się dziesięciu tras rajdu. Dzięki tym coraz popularniejszym i chętnie promowanym formom pracy, RG14 staje się niepowtarzalną możliwością naładowania akumulatorów i zaszczepienia nowych pomysłów, zarówno w harcerzach jak i instruktorach.

Zapraszamy Was do śledzenia profilu Rajdu Grunwaldzkiego na Facebooku oraz YouTube.

pwd. Bartłomiej Walkowski
rzecznik prasowy Rajdu Grunwaldzkiego 2014