Nie masz planów na wrześniowy weekend? Mamy dla Ciebie idealną propozycję! Zbierz patrol i przyjedź 18 września w Karkonosze, by wziąć udział w XXII Ogólnopolskim Harcerskim Górskim Rajdzie „Granica”. Zostały ostatnie dni zgłoszeń.

Rajd Granica to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń harcerskich na Dolnym Śląsku, które organizowane będzie po raz XXII po obszarze Gór Izerskich i Karkonoszy dla harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. W tym roku odbywa się w dniach 18-21 września. Organizatorzy przygotowali 8 tras, które dostosowane są do każdego pionu wiekowego, mają różny poziom trudności oraz przebiegać będą w rozmaitych zakątkach naszych gór.

Program przebiegać będzie pod hasłem "Wkręć się!". Idea rajdu brzmi: „Najgłębszym sekretem jest to, że życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu. Nie odkrywasz siebie, tylko tworzysz siebie. W związku z tym nie staraj się dowiedzieć kim jesteś, Staraj się dowiedzieć kim chcesz być”. Dzięki naszej propozycji chcemy zaktywizować młodego człowieka do aktywnego działania, rozwijania zainteresowań oraz obcowania z przyrodą. Dlatego program jest ściśle związany z przyrodą Karkonoskiego Parku Narodowego i ukierunkowany na różne obszary zainteresowań, odpowiadające potrzebom danej grupy. Ponadto w programie uwzględniliśmy spotkania w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, które jeszcze bardziej mogą uatrakcyjnić naszą wędrówkę po Karkonoskim Parku Narodowym.

Jednym z głównych punktów programu jest sobotni koncert zespołu „HOVERLA”, który odbędzie się w muszli koncertowej w Szklarskiej Porębie.

Nie zastanawiaj się! Czekamy właśnie na Ciebie! Szczegóły znajdziesz na stronie rajdu www.rajdgranica.zhp.pl oraz na naszym fanpage'u www.facebook.com/rajdgranica.

Andrea Wilk
Rzecznik prasowy Rajdu Granica