Scott Teare, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) i Göran Hägerdal, Dyrektor Globalny WOSM, rozpoczynają wizytę w Polsce. Ich samoloty właśnie wylądowały na lotnisku Chopina w Warszawie.

Dwie najważniejsze osoby w 40-milionowym skautowym świecie spędzą w stolicy dwa dni. W tym czasie spotkają się z instruktorami i władzami Związku oraz zostaną przyjęci przez Prezydenta RP. To wszystko po to, by pokazać im sukcesy i wyzwania stojące przed ZHP, porozmawiać o kondycji skautingu w naszym kraju i ważnych dla nas sprawach.

Plan wizyty został przygotowany niezwykle precyzyjnie. Tuż po wylądowaniu, zarówno Scott, jak i Göran zostaną zaproszeni na grę miejską „Warsaw Spark” wiodącą szlakiem Starego Miasta i okolic. Do wykonania będą mieli m.in. zadania zręcznościowe i takie, dzięki którym poznają czym jest polska gościnność. Na popołudnie zaplanowano spotkanie z instruktorami ZHP w Głównej Kwaterze. Zgłoszenia na to wydarzenie były przyjmowane za pomocą naszych kanałów społecznościowych.

W środę wieczorem w Polskiej Radzie Biznesu odbędzie się również spotkanie poświęcone kandydaturze ZHP do organizacji Światowego Jamboree Skautowego.

Wizycie towarzyszyć będą kamery ZHP360.

phm. Wojtek Puchacz
instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP