W sobotę 8 listopada br. w Poznaniu i Płocku obradowały zjazdy chorągwi – Wielkopolskiej i Mazowieckiej.

Po 24 latach nastąpiła zmiana na funkcji komendanta Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Harcmistrza Jarosława Rurę zastąpił hm. Tomasz Kujaczyński. Zespół jego komendy – z hm. Karoliną Okuniewską, hm. Wieńczysławem Celerem, hm. Januszem Wolskim i hm. Maciejem Siwińskim – będzie kierował pracą chorągwi w latach 2014-2018 i realizował plan jej rozwoju.

Na Mazowszu zjazd chorągwi powierzył kontynuowanie misji komendanta chorągwi hm. Michałowi Bagińskiemu. W wypełnianiu zadań wspomagać go będzie 11-osobowa komenda chorągwi.

Na obydwu zjazdach obecni byli przedstawiciele samorządów wojewódzkich oraz patrzerzy chorągwi. W zjeździe Chorągwi Wielkopolskiej ZHP uczestniczyła naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł. Na zjeździe Chorągwi Mazowieckiej Druhnę Naczelnik ZHP reprezentował hm. Grzegorz Woźniak, członek Głównej Kwatery Związku.

hm. Karol Gzyl
członek Głównej Kwatery ZHP