Niestraszne im ani ponad 1000 kilometrów odległości, ani temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza, ani tym bardziej wizja spotkania z 2500 skautów z 10 krajów, posługujących się ośmioma różnymi językami. Dzielne zastępy, o których mowa, to polscy uczestnicy zlotu InterCamp, który odbył się w miniony weekend (6-9 czerwca) w Bad Lippspringe w Niemczech. ZHP reprezentowało 499 uczestników oraz 52 członków IST (międzynarodowej obsługi) z 9 chorągwi.

Z przedstawicielką ZHP w Komitecie Intercamp hm. Agnieszką Pospiszyl i komendantką polskiej reprezentacji phm. Justyną Kowalską na czele Polacy przez trzy dni brali udział w typowo brytyjskich zajęciach. To właśnie skautom z Wielkiej Brytanii (którzy znajdowali oczywiście czas na tradycyjną herbatkę o 5 po południu) przypadło organizowanie tegorocznego zlotu. Wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale również promowali kolejny InterCamp, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Polsce.

W Ceremonii Otwarcia zlotu wzięli udział zastępca naczelnika ZHP hm. Lucjan Brudzyński i komisarka zagraniczna ZHP hm. Inga Rusin.

Obszerniejszą relację oraz zdjęcia z przebiegu przygotowań i samego zlotu w Bad Lippspringe można znaleźć na www.facebook.com/ICZHP.

hm. Agnieszka Pospiszyl
przedstawicielka ZHP w Komitecie Intercamp