Najważniejsze są zastępy! Wykorzystaj szansę i weź udział w pilotażowej edycji Turnieju Zastępów. Na Twoje zgłoszenie czekamy tylko do dziś. Zgarnij cenne nagrody oraz tytuł najlepszego zastępu w ZHP!

Masz jeszcze wątpliwości czy Twój zastęp powinien wziąć w tym udział? Dowiedz się więcej już teraz.

Turniej Zastępów jest cykliczną propozycją programową na lata 2014-2018, w której zmierzą się harcerskie zastępy i gromady. O miano mistrza mogą ubiegać się gromady, zastępy harcerskie, starszoharcerskie, wędrownicze oraz zastępy zastępowych. Propozycja usprawnia ich działanie, motywuje do rozwoju oraz wskazuje kierunki programowe.

Projekt potrwa do 2018 roku, a każda z jego edycji będzie inaugurowana w październiku. W tym roku w szranki staną tylko Zastępy Zastępów, składające się z osób pełniących funkcję zastępowych, przybocznych i drużynowych. Aby utworzyć zespół, konieczne będzie zebranie minimum czterech osób. Rywalizacja została podzielona na trzy etapy – jesienny, zimowy oraz wiosenny, a za każde zadanie będzie można zdobyć od 10 do 50 punktów!

Co zrobić, by wygrać?

Postarajcie się osiągnąć maksymalną liczbę punktów, poprzez czytelną dokumentację wykonywanych zadań. Możecie wykonywać dowolną ilość zdań – każde z nich, to dodatkowe punkty dla Waszego zastępu! Za każdy etap otrzymacie plakietki na proporzec, a najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe.

Szukasz pomysłu na sprawniejszą pracę zastępu?

Poradnik „Nic nie zastąpi zastępów” może Ci w tym pomóc! Znajdziesz w nim odpowiedzi na kluczowe pytania, z którymi boryka się każdy zastępowy. Do poradnika został dołączony skrót, aby ułatwić korzystanie z treści w nim zawartych. Poradnik znajdziesz wCentralnym Banku Pomysłów!

Zarejestrujcie się na stroniewww.turniej.zhp.pli bądźcie częścią projektu, jakiego w ZHP jeszcze nie było!

phm. Monika Kubacka

rzecznik prasowy ZHP