1 grudnia do sprzedaży trafiła pierwsza kolekcja harcerskich, świątecznych neokartek. Te nowoczesne widokówki łączą w sobie innowacyjną usługę z tradycyjnym odbiorem papierowych kartek. W konkursie wzięło udział 11 osób.

Anika Andrasiewicz, Chorągiew Wielkopolska ZHP
Maciej Syrek, Chorągiew Dolnośląska ZHP
Agata Szewczyk, Chorągiew Gdańska ZHP
Milena Pajdo, Chorągiew Kielecka ZHP
Barbara Daros, Chorągiew Łódzka ZHP
Paulina Pytel, Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
Kamil Mazurowski, Chorągiew Śląska ZHP
Marta Ratkowska, Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP
Tomasz Śledziewski, Chorągiew Stołeczna ZHP
Ksenia Stach, Główna Kwatera ZHP
Wiktoria Drozd, Główna Kwatera ZHP

Oto osoby, które podjęły się wyzwania zaprojektowania kartki i wysłania jej pod surową ocenę użytkowników neokartek. Nagrodą za największą ilość wysłań jest tablet Samsung Galaxy Tab 3, który zostanie wręczony na gali „Niezwyczajni 2013”.

Miło nam oznajmić, że naszą zwyciężczynią została Anika Andrasiewicz, której kartkę wysłano 326 razy! Serdecznie gratulujemy!

Dla pozostałych osób przygotowaliśmy zestawy upominkowych gadżetów.

Już niebawem rozpocznie się kolejny konkurs, w którym nagrodą może być aż 10 tysięcy złotych! Zapraszamy do śledzenia akcji i brania w niej udziału.

Dzięki neokartce wysłanie papierowej pocztówki jest w zasięgu myszki. To doskonałe rozwiązanie dla fanów nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, ale i gratka dla tych, którzy chcą, by tradycyjne kartki pocztowe nie odeszły w zapomnienie na rzecz kartek elektronicznych. Wystarczy wybrać ulubiony wzór pocztówki lub własne zdjęcie napisać coś od serca, określić adresata i dokonać wygodnej płatności. W ciągu kilku dni internetowe zlecenie zamienia się w tradycyjną, papierową kartkę, którą listonosz dostarcza do rąk własnych adresata. Takie pozdrowienia ze zbiórki, biwaku, wędrówki czy obozu to niezapomniana pamiątka! „Neokartka” dostępna jest również w postaci aplikacji mobilnej co jeszcze bardziej przybliża ją do potrzeb różnych użytkowników. Cena? Najtańsza na rynku e-kartek – 4,99zł (w cenę wliczony jest druk widokówki dwukrotnie większej od standardowych pocztówek o wielkości 14,8 x 21,0 cm, koperta oraz z znaczek). Sprawdźcie sami na www.envelo.pl.

Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacja nastawiona na nowoczesność i innowacyjność nawiązał współpracę z Envelo (Poczta Polska Usługi Cyfrowe) i od grudnia 2013 roku będzie możliwe wysyłanie harcerskich pocztówek przez Internet! Część dochodu z każdej wysłanej pocztówki będzie zasilać „Kapitał Przyszłości ZHP”, czyli fundusz gromadzący środki na kształcenie młodej kadry, promowanie działań służących uzyskiwaniu przez zuchy i harcerzy umiejętności i wiedzy przydatnej w dorosłym życiu – czyli kluczowych kompetencji przyszłości.

phm. Aleksandra Tasz

Wydział Promocji GK ZHP