W sobotę 15 listopada br. siedem chorągwi wybrało swoje władze, które pokierują nimi przez kolejne cztery lata. Zjazd Chorągwi Białostockiej będzie kontynuowany.

Zjazdy chorągwi odbywają się co cztery lata i wybierają statutowe władze tych regionalnych jednostek ZHP: komendanta i komendę, radę, sąd harcerski i komisję rewizyjną chorągwi. Ważnym zadaniem zjazdu jest przyjęcie planu rozwoju chorągwi na kolejne cztery lata.

Nowym komendantem Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej wybrany hm. Jakub Zięty. Nowy komendant chorągwi będzie pracował z sześcioosobową komendą, w której skład weszli: hm. Dorota Jeżowska-Olszewska (skarbnik), hm. Ewelina Dżugan (zastępczyni komendanta ds. pracy z kadrą), phm. Monika Chmiel (zastępczyni komendanta ds. programu), hm. Ewa Dyrda (zastępczyni komendanta ds. działalności gospodarczej), phm. Jarosław Góral (zastępca komendanta ds. nowych technologii), hm. Andrzej Umiński (zastępca komendanta ds. organizacyjnych).

W Chorągwi Kieleckiej komendantem wybrany został hm. Tomasz Rejmer. W skład nowej komendy weszli: Joanna Pawłowska (skarbnik), hm. Elżbieta Kubiec (zastępczyni komendanta ds. organizacyjnych), hm. Małgorzata Ślaska (zastępczyni komendanta ds. programu i pracy z kadrą), hm. Dariusz Bińczak (zastępca komendanta ds. wspierania jednostek terenowych i ośrodków), hm. Piotr Wychowaniec (członek komendy), phm. Arkadiusz Szostak (członek komendy).

Chorągiew ZHP Ziemi Lubuskiej wybrała na nowego komendanta hm. Artura Dolińskiego, który dotychczas był członkiem Komendy Chorągwi. W skład nowej komendy weszli hm. Magdalena Bojanowska (zastępczyni komendanta), hm. Grzegorz Bazydło (zastępca komendanta), Anna Kosicka–Dombek (skarbnik), hm. Katarzyna Kawka (członek komendy ds. kształcenia), hm. Krzysztof Kowalski (członek komendy), hm. Mirosław Zengiel (członek komendy).

Nową komendantką Chorągwi Lubelskiej została hm. Katarzyna Piondło, która razem z sześcioosobową komendą pokieruje chorągwią przez 4 lata. W skład nowej komendy weszli: hm. Marcin Wolski (zastępca), hm. Jacek Chrześcijanek (zastępca), Iwona Barecka (skarbnik), phm. Monika Wolos (członek ds. pracy z kadrą), hm. Agnieszka Kwapiszewska (członek ds. programu), pwd. Paweł Kowalczyk.

W Chorągwi Gdańskiej nowym komendantem został hm. Artur Glebko. W skład jego komendy weszli: hm. Marek Boraczyński (skarbnik), phm. Łukasz Kochowski (członek ds. pracy z kadrą), phm. Jacek Grzebielucha (członek ds. promocji), hm. Agnieszka Święcicka (zastępczyni komendanta ds. programowych), phm. Alina Cyrzon (członkini ds. wsparcia hufców), hm. Tomasz Michałowski (zastępca komendanta ds. organizacyjnych).

Na czele Chorągwi Podkarpackiej stanął hm. Mariusz Bezdzietny. W skład nowej komendy chorągwi weszli: hm. Mariola Lentyńska (zastępczyni komendanta), hm. Mateusz Cebula (zastępca komendanta ds. pracy z kadrą), hm. Mirosław Pietrzak (skarbnik), phm. Agnieszka Bernacka (członkini ds. programu).

Chorągiew Stołeczna w głosowaniu tajnym wybrana na komendantkę hm. Paulinę Gajownik. Na wniosek komendantki wybrano komendę chorągwi w składzie: hm. Anna Nowosad (zastępczyni komendanta chorągwi), hm. Maciej Kądzielski (skarbnik chorągwi), hm. Magdalena Dąbrowska (członkini komendy ds. pracy z kadrą), hm. Michał Landowski (członek komendy ds. prawnych i strategii ZHP), phm. Kinga Socha (członek komendy ds. programowych) oraz phm. Wojciech Puchacz (członek komendy ds. zagranicznych i promocji).

phm. Monika Kubacka
rzecznik prasowy ZHP