Sobotni wieczór w Łodzi zakończył się rozwiązaniem Plebiscytu Instruktorskiego ZHP „Niezwyczajni 2013”. Podsumujmy jego przebieg i poznajmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach!

  

10 stycznia rozpoczęła się trzecia edycja „Niezwyczajnych”. Spośród 186 zgłoszeń czternastoosobowa kapituła wybrała 25 najbardziej wyróżniających się osiągnięć w 2013 roku. Tym razem nominowano instruktorów w następujących kategoriach:

  •  Młody lider,
  •  Przeskoczyć siebie/wspólny cel,
  •  Innowacja programowa,
  •  Praca z kadrą,
  •  W zielone gramy.

Od 10 do 23 lutego trwało głosowanie internautów. Łącznie oddane zostało 6004 głosy, które wraz z głosami Kapituły zadecydowały o wynikach plebiscytu.

   
Gala odbyła się 1 marca w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Jej Mecenasem jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

  

Oto pięciu Niezwyczajnych 2013!

  •  W kategorii MŁODY LIDER zwyciężczynią została pwd. Dominika Adamus. Nagrodę ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej otrzymała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty – Pana Jana Kamińskiego.

  

  • Świętuje również hm. Julian Dąbrowski, zwycięzca w kategorii PRACA Z KADRĄ. Ufundowaną przez Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej nagrodę wręczyła Pani Ligia Krajewska – Posłanka na Sejm RP.

  

  • W kategorii INNOWACJA PROGRAMOWA tytuł „Niezwyczajnego” otrzymał hm. Artur Lemański. Nagrodę wręczył Prezes Najwyższej Izby Kontroli Pan Krzysztof Kwiatkowski, Niezawodny Przyjaciel Związku Harcerstwa Polskiego.

  

  • hm. Zofia Sajkowska została najbardziej docenionym ekologiem kategorii „W zielone gramy”. Statuetkę i nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Łodzi otrzymała z rąk Pani Hanny Zdanowskiej.

   

  • W kategorii Przeskoczyć siebie/wspólny cel laureatką została hm. Julianna Zapart. Nagrodę wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pan Jarosław Duda. Nagrodę ufundował Minister Pracy i Polityki Społecznej.

  

Wszyscy zwycięzcy otrzymali również staż ufundowany przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz pakiet nagród od Fundacji Banku PKO, Kontekst HR oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom. Wasza praca dla polskiego harcerstwa jest nieoceniona.

  

Wczorajsza gala była jednak wydarzeniem innym nie wszystkie. Odeszliśmy od tradycyjnej formy i uczestnicy mogli zobaczyć prawdziwe widowisko muzyczne. Gala to opowieść inspirowana obecnością w Łodzi – mieście zbudowanym przez ludzi, którzy nie bali się marzyć. W szczególny sposób ukazała ludzi i siłę sprawczą, która pozwoliła zrealizować ich marzenia. Nie zabrakło nawiązań do powstania skautingu, jego rozwoju i wpływu na ludzkie życie.

  

Muzyka kompozycji Krzysztofa Szmytke w wykonaniu znanego już z poprzednich edycji zespołu Ceili została napisana specjalnie na potrzeby Gali Dnia Myśli Braterskiej. Wizualizacje puszczane na 9 ekranach zapierały dech w piersiach. Efekty świetlne i duża ilość wytworzonego dymu dopełniały spektakl w sposób nadzwyczaj profesjonalny. Właścicielem głębokiego, tajemniczego głosu prowadzącego galę jest Wojciech Sidorowicz z Hufca Kielce Południe. 

  

Po oficjalnej części gali wszyscy jej uczestnicy spotkali się na symbolicznym przyjęciu – pokrojono 5 tortów z logotypami poszczególnych kategorii.

  
Przegapiłeś galę? Chcesz ją obejrzeć raz jeszcze? Zapraszamy na http://www.youtube.com/watch?v=PZ1RltUuOGA. Wciąż możecie obejrzeć transmisję ZHP360 i dwa programy specjalne.

  

phm. Aleksandra Tasz

sekretarz kapituły plebiscytu