Zbliża się 25. rocznica upadku muru berlińskiego oraz przemian demokratycznych w Europie Środkowej. Z tej okazji wyruszy na wschód ScoutingTrain! Berlin – Warszawa – Moskwa – Jekaterynburg – Nowosybirsk – Omsk – Irkuck – Jezioro Bajkał.

To trasa, którą przemierzy razem 400 skautów z 8 różnych państw Europy (Niemcy, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Azerbejdżan, Kazachstan, Węgry i Polska). Wszyscy uczestnicy spotykają się już 1 sierpnia w Moskwie, aby wyruszyć w niezwykłą podróż, legendarną koleją transsyberyjską. Celem naszej wyprawy jest Jezioro Bajkał, gdzie rozbijemy kilkudniowy obóz.

W naszym pociągu będzie działać 10 wagonów projektowych: Once a scout – Always a scout, Lights of Happiness, Opportunity, Yourope, Crazy Horse, Timetravel, Orkestar, Green Energy, Tradition & Modernity. Jeśli interesuje Cię historia, uwielbiasz poznawać kulturę innych państw, chcesz dowiedzieć się jak wygląda działalność skautów z innych organizacji – dołącz do Tradition & Modernity. Jeżeli los świata nie jest Ci obojętny, martwisz się o naszą planetę, kochasz naturę i chcesz dowiedzieć się jak o nią zadbać, powinieneś wsiąść do wagonu Green Energy. Spędzasz w towarzystwie muzyki całe dnie? Grasz na gitarze, skrzypcach, saksofonie czy flecie? Śpiewasz nie tylko pod prysznicem? Dołącz do najgłośniejszego wagonu w tym pociągu – Orkestar.

Kto może wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie? Wędrownik lub instruktor, który ukończył 16 lat. Jaki jest koszt uczestnictwa w projekcie? Cena tej podróży wyniesie od 200 do 400 euro. Wszystko zależy od tego, ilu sponsorów uda nam się pozyskać.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zarejestruj się tutaj: http://www.scoutingtrain.org/registration.html. Rekrutacja trwać będzie do końca marca. Nie przegap największego wydarzenia skautowego tego roku!

Zosia Morawska
Konduktorki i Konduktorzy