Logo Turnieju Zastępów

Turniej Zastępów i Gromad to cykliczna propozycja programowa na lata 2014-2018, w której o tytuł chorągwianego i ogólnopolskiego zastępu mistrzów (oraz cenne nagrody) ubiegać się mogą w ramach swoich grup wiekowych:
a. zastępy harcerskie,
b. zastępy starszoharcerskie,
c. zastępy lub patrole wędrownicze,
d. drużyny wędrownicze,
e. gromady zuchowe,
f. Zastępy Zastępowych, składające się z osób pełniących funkcję zastępowych i drużynowego, jako zastępowego ZZ.

Każdego roku W trzech etapach (jesiennym, zimowym i wiosennym) zastępy będą wykonywać zadania z sześciu kierunków programowych: Harcerstwo w ruchu, Aktywność społeczna, Ciekawość świata, Sprawności na całe życie, Braterstwo, Radosny patriotyzm.

Już 1 października rozpocznie się pierwsza, pilotażowa edycja Turnieju, w której mogą wziąć udział tylko Zastępy Zastępowych (jeśli zastanawiacie się czy spełniacie powyższe kryterium zapraszamy do lektury regulaminu lub obejrzenia prezentacji na www.turniej.zhp.pl). Od roku 2015/2016 Turniej Zastępów i Gromad będzie już dostępnych dla wszystkich odbiorców.

Zapraszamy do udziału w tym największym przedsięwzięciu programowym nadchodzących lat!

hm. Lucyna Czechowska

kierowniczka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP