Ponad 1200 harcerzy z całej Polski zjedzie do Grunwaldu na coroczny zlot. Dziś rozpoczyna się największa impreza harcerskiego lata.

Zlot jest współtworzony przez wszystkich, którzy biorą w nim udział. Każda z drużyn wybierających się pod Grunwald dokłada swoją „cegiełkę”, przygotowując coś dla pozostałych uczestników: prowadzi zajęcia programowe, tworzy elementy urządzenia i wystroju miasteczka zlotowego.

W tej chwili są już chorągwie z kujawko-pomorskiego, lubelskiego, śląskiego, dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego, w sumie ok. 400 osób. Jeszcze dzisiaj spodziewanych jest ponad 800 harcerzy.

W tym roku zabraknie harcerzy z zagranicy, ale organizatorzy zapowiadają niespodziankę. Być może obozowisko odwiedzą harcerze z obwodu kaliningradzkiego, którzy współpracują z Chorągwią Warmińsko-Mazurską

Zlot jest świętem Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP im. Grunwaldu, a dla kilkuset drużyn grunwaldzkich z całej Polski i z zagranicy stanowi podsumowanie całorocznej pracy. Organizatorami Zlotu są Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP oraz Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich.

(DGrzym/as)

za: ro.com.pl