Kolejną przygotowaną dla Was propozycją programową jest "Raduje się serce". Treścią nawiązuje do 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, harcerzy w Legionach, odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r. oraz Święta Niepodległości, upamiętniającej to wydarzenie.

W materiałach znajdziecie kalendarium wydarzeń, biografie najważniejszych postaci ubiegłego wieku, opis wydarzeń oraz zagadnienia. Uzupełnieniem tych treści są opracowane sprawności, znaki służb oraz wiele pomysłów na gry i zabawy, które mogą posłużyć na zbiórkach jako element wychowania harcerzy w duchu patriotyzmu i nadorowej dumy.

Propozycja progamowa jest skierowana do drużynowych wszyskich pionów metodycznych, którzy mogą wykorzystać treść w pracy indywidualnej, jak i grupowej harcerzy.

phm. Andrea Wilk

praktykanta Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP