W dniach 27 – 29 czerwca w Białymstoku odbywał się kolejny PR LAB, czyli warsztaty promocji, Public Relations i współpracy z mediami. Organizatorami warsztatów były Komenda Chorągwi Białostockiej oraz Wydział Komunikacji i Promocji GK ZHP.

W podlaskiej edycji PR LABu wzięło udział piętnaścioro wędrowników i instruktorów z hufców Białystok, Sokółka i Bielsk Podlaski. Podczas zajęć mieli oni okazję dowiedzieć  się jak zrobić dobre fotografie, jak promować organizację poprzez Social Media i korzystać z programów graficznych, jak współpracować z mediami i pisać komunikaty prasowe. Dodatkowo, uczestnicy warsztatów przygotowali relacje telewizyjną telewizji ZHP360, nadawaną z Pałacu Branickich – jednego z najciekawszych miejsc Białegostoku.

Białostocki PR LAB był jednym z elementów większego projektu „Lilijka w mediach”, realizowanego przez Chorągiew Białostocką dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu po wakacjach odbędą się kolejne szkolenia i warsztaty dla kadry Chorągwi Białostockiej.

Warsztaty w Białymstoku były ostatnią edycją PR LABu przed wakacjami. Na jesień tego roku planowane są kolejne warsztaty z cyklu PR LAB, między innymi w Toruniu, Szczecinie i Warszawie.

phm. Michał Piotrowski

instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP