70. rocznica Powstania Warszawskiego zbliża się wielkimi krokami. Już teraz upamiętnijmy pamięć powstańców.

Jutro (piątek, 27 czerwca) o 16 na Cmentarzu Wolskim w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie, a osoby, które wezmą w nim udział już niedługo będą mogły zostać przewodnikami po Cmentarzu Powstańców Warszawy, nad którym ostatnio opiekę objęły 4 organizacje harcerskie. Nie pozwólmy, by zabrakło tam harcerzy z ZHP!

Sprawa jest pilna – potrzebujemy jak najwięcej harcerzy powyżej 16. roku życia. Ten ważny, trudny spacer zostanie uwieczniony w dokumencie o Powstaniu Warszawskim, przygotowywanym przez niemiecką telewizję.

Spotkajmy się w piątkowe popołudnie przy wejściu na cmentarz od ulicy Sowińskiego. Troszczmy się razem o pamięć poległych w powstaniu!

phm. Aleksandra Tasz

instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP