Ogólnopolska Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę już po raz dziewiętnasty odbędzie się na jasnogórskich błoniach. Tym razem pod Cudownym Obrazem spotkamy się 16-18 maja.

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w tym wydarzeniu, które skłania nas do refleksji oraz rozważań nad duchowym aspektem harcerskich działań. Motyw drogi, który przewijał się będzie w pielgrzymkowychdziałaniach programowych nawiązuje do hasła „CZUWAJ nad naszymi drogami”. Wędrówka jest nieodłącznym elementem harcerskiej metody wychowawczej. Przemierzając kilometry dróg podczas rajdów, biwaków, obozów, kształtujemy swoje charaktery, wyrabiamy kondycję fizyczną i zawieramy przyjaźnie, często na całe życie.

I w tym roku niech szlak harcerskiej wędrówki poprowadzi Was w kierunku Jasnej Góry. Do zobaczenia na majowym pielgrzymowaniu.

· Nocleg: pod własnymi namiotami na polu namiotowym/plac za Klasztorem

· Koszt: 20 zł (obiad w sobotę, okolicznościowa plakietka, obrazek, śpiewniczek pielgrzymkowy)

· Wyżywienie: we własnym zakresie (z wyjątkiem obiadu w sobotę)

· Zgłoszenia na adres: [email protected] do dnia 30 kwietnia 2014 roku