Na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych 8 grudnia br. uczestniczyliśmy w posiedzeniu Rady Promocji Polski, by mówić o skautingu i polskiej kandydaturze do organizacji Światowego Jamboree Skautowego.

Promocja Polski ma sens i jest czymś konkretnym, dającym nam wszystkim satysfakcję. Cieszę się, że spotykamy się w gronie osób i instytucji, dla których promocja Polski za granicą ma priorytetowe znaczenie – powiedział minister Grzegorz Schetyna otwierając poniedziałkowe posiedzenie Rady Promocji Polski.

Mówiąc o wyzwaniach promocyjnych w nadchodzących latach, Rada Promocji Polski przedyskutowała potencjał zbliżających się dużych wydarzeń sportowych oraz współpracy młodzieży w ramach ruchu skautowego. Ponadto przyjęta została informacja o polskiej kandydaturze do organizacji Światowego Jamboree Skautowego 2023.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych omówiono także przeprowadzoną w 2014 r. kampanię wizerunkową Polski za granicą „Polska. Spring Into New” – pierwszą kampanię opartą o „Zasady komunikacji marki Polska”, a zarazem pierwszy projekt promocyjny angażujący wiele podmiotów administracji rządowej.

Rada Promocji Polski jest międzyresortowym gremium, które koordynuje działania promocji naszego kraju. Jest organem doradczym Prezesa Rady Ministrów. Rada jest jedynym sformalizowanym forum współpracy między ministerstwami oraz instytucjami. Jej opinie są przesyłane do Rady Ministrów.

hm. Karol Gzyl
członek Głównej Kwatery ZHP