Nie ma harcerstwa bez systemu małych grup! Jak zatem poruszyć i ulepszyć działanie zastępów. Od dziś odpowiedź na to pytanie będzie prosta. Aby usprawnić funkcjonowanie systemu zastępowego w drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wielopoziomowych publikujemy specjalny poradnik – „Nic nie zastąpi zastępów”.

„Nic nie zastąpi zastępów” zostało stworzone z intencją promowania i wspierania funkcjonowania systemu zastępowego poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania: dlaczego ten element metody harcerski jest tak istotny i jak się nim dobrze posługiwać? Jego myślą przewodnią jest zdanie: Bez zastępów nie ma harcerstwa, a bez samodzielnych zbiórek nie ma zastępów!

Do poradnika opracowany został specjalny skrót, aby ułatwić korzystanie z dostępnych treści. Wszystko znajdziecie w Centralnym Banku Pomysłów!

phm. Aleksandra Barwikowska
instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP