Posiadasz nieprzeciętny talent pisarski oraz wiedzę harcerską? Pochwal się tym! 1 lipca rozpoczyna się II Ogólnopolski Konkurs "Harcerski List", którego organizatorzy pragną kultywować tradycję odręcznej sztuki pisania listów oraz promować język polski. Uczestnikami mogą być członkowie ZHP (zuchy, harcerki i harcerze, wędrowniczki i wędrownicy oraz instruktorki i instruktorzy). Konkurs trwa do 31 sierpnia 2014 r.

Konkurs polega na odręcznym napisaniu listu i przesłaniu go w sposób tradycyjny na adres Hufca. W tym roku organizatorzy przygotowali następujące kategorie:

• „List do Andrzeja Małkowskiego” – czyli list szczególny, oceniany zwłaszcza pod względem harcerskich treści oraz stylu i ortografii;
  • „List do skautki/skauta” – czyli list napisany w języku angielskim;
  • „List-widokówka” – czyli rysunek w formacie A5;
  • „Multilist” – czyli wiele listów – w jednym.

List-widokówka powinna być dziełem jednej osoby, natomiast pozostałe listy mogą być zbiorowe (zastępu, drużyny, szczepu). Wysyłając list, należy podać imię i nazwisko twórcy (imiona i nazwiska), adres (domowy bądź hufca), nazwę środowiska oraz wiek. Można przysłać wiele listów w jednej zbiorczej paczce.

UWAGA! Listy nieczytelne nie będą brane pod uwagę!

Podsumowanie konkursu będzie miało miejsce pod koniec września lub na początku października 2014r. Organizatorzy przewidują dla zwycięzców ciekawe nagrody!
Dane adresowe uczestników są objęte ochroną prawną i będą wykorzystane jedynie na potrzeby konkursu.

Szef formy: phm. Zdzisław Małolepszy (zmnikt)
Adres kontaktowy: [email protected]

Dane do wysyłki: