Start Aktualności Nad czym pracuje Wydział Organizacyjny?

Nad czym pracuje Wydział Organizacyjny?

Nad czym pracuje Wydział Organizacyjny?

W dniach 19-21 września br. w załęczańskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Nadwarciański Gród” odbyło się spotkanie Wydziału Organizacyjnego Głównej Kwatery ZHP.

Wydział ten, pracując w czterech zespołach, zajmuje się poprawą funkcjonowania szeroko pojętych spraw organizacyjnych w ZHP.

W spotkaniu udział brał zespół technologii informatycznych, który pracował nad systemami: rejestracji na imprezy centralne oraz zakładania kont mailowych zhp.net.pl.

Członkowie zespołu wsparcia technicznego zajmowali się opracowaniem wstępnych założeń, dotyczących przygotowań do wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów w ZHP.

Zespół badań i analiz pracował nad dalszym rozwojem Panelu Badawczego ZHP oraz przygotowaniem ankiety skierowanej do drużynowych, dotyczącej ewaluacji Strategii Rozwoju ZHP.

Instruktorzy pracujący w zespole ds. „opcji zero”  pochylili się nad prostą i czytelną dokumentacją oraz zredukowaniem ilości dokumentów wewnętrznych. Między innymi dokonano przeglądu kilkuset regulacji w celu wyselekcjonowania dokumentów, które wprost dotyczą drużynowego. Rozpoczęto pracę nad nową instrukcją, która będzie regulować działanie podstawowej jednostki organizacyjnej.

phm. Justyna Sikorska

członkini Głównej Kwatery ZHP