Rajd Granica przyciągnął w tym roku ponad 700 osób. Udało się zorganizować osiem tras rajdu, które w sobotę 20 września spotkały się na wspólnym finale w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy wzięli udział w koncercie zespołu Hoverla, przed którym wystąpiła Harcerska Grupa Artystyczna "Liminis" z Kamiennej Góry.

W niedzielny poranek odbyły finały tras. Oto zwycięzcy:

PION HARCERSKI
I miejsce – 13 ŚDG „Słoneczni“, Hufiec Świdnica
II miejsce – 74 DH „Szaniec“, Hufiec Lubin

PION STARSZOHARCERSKI
I miejsce – 13 ŚDSH „Mafikeng“, Hufiec Świdnica
II miejsce – 17 WrWDH „Bandana“, Hufiec Wrocław

PION WĘDROWNICZY
I miejsce – 33 DW P.O.G.O., Hufiec Lubań
II miejsce – Lascar, Hufiec Oleśnica
III miejsce – 69 WDW „Vis Verum“, Hufiec Wrocław

Impreza była objęta patronatem Naczelnik ZHP hm. Małgorzaty Sinicy.

XXII Ogólnopolski Harcerski Górski Rajd Granica to jedno z największych cyklicznych wydarzeń harcerskich na Dolnym Śląsku na terenie Gór Izerskich i Karkonoszy.
Najliczniejszą z tegorocznych tras była trasa IV – 108 uczestników. Na trasie zuchowej bawiło się 80 najmłodszych. Trasę dla drużyn Nieprzetartego Szlaku przebyło 80 uczestników.

W trakcie Rajdu miały miejsce dwa konkursy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ponad 50 kg nakrętek i „dobrego” plastiku zebrała trasa zuchowa, która zdobyła Grand Prix w konkursie “Wkręcamy w Pomaganie”. Dużą popularnością cieszył się również konkurs fotograficzny, którego zwycięzcą został Jędrzej Kowalewski.

Dlaczego wart za rok przyjechać na Rajd Granica? To przede wszystkim harcerskie wyzwanie i niesamowite zadania, nowe doświadczenia i nauka przez zabawę. To rajd, który stawia na doświadczanie harcerstwa w działaniu, na przeżywanie harcerskiej przygody.

hm. Hanna Musur
Zespół promocji Rajdu Granica