Międzynarodowy Dzień Pokoju już za moment. Przygotuj się na to wydarzenie. Pokój zaczyna się od Ciebie!

Od przeszło trzydziestu lat 21 września ma miejsce Międzynarodowy Dzień Pokoju. Wspierany jest przez Messengers of Peace (Posłańców Pokoju) – ruch, który zrzesza skautów z całego świata pragnących wnieść dobro w życie innych ludzi.

Wspólnymi siłami pragną osiągnąć proste, lecz największe wyzwanie w historii skautingu. Pracując w swoich społecznościach rozsianych po całym świecie, starają się rozwiązać problemy najbliższego otoczenia – eliminowanie przemocy w szkole, tworzenie dialogu nad podziałami, redukowanie degradacji środowiska oraz wiele innych.

Włączając się w akcję Międzynarodowy Dzień Pokoju posłańcy pragną przekazać skautom, że niezależnie od tego, w jakim miejscu żyją, mogą podjąć inicjatywę i rozpocząć szerzenie pokoju. W tym celu została przygotowana akcja „Pokój zaczyna się ode mnie” .

Zadanie jest proste:

1. Zrób swoje zdjęcie z trzymaną w dłoniach kartą „Pokój zaczyna się ode mnie”. Kartę można pobrać pod poniższym linkiem.
2. Zastanów się nad własną deklaracją i zaprezentuj, co zrobisz dla budowania pokoju już dziś.
3. Udostępnij swoje zdjęcie i obietnicę w mediach społecznościowych tagując #PeaceDay
4. Prześlij fotografię w wiadomości prywatnej na fanpage ZHP.
5. Zrealizuj obietnicę!
6. Namów swoich znajomych do udziału w akcji.

KARTA PEACE DAY

pwd. Grzegorz Zieliński