18 czerwca w 9 Warmińskim Pułku Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim odbyło się wręczenie przez zastępcę naczelnika ZHP hm. Krzysztofa Budzińskiego najważniejszego wyróżnienia w Związku Harcerstwa Polskiego – „Niezawodnemu Przyjacielowi” panu pułkownikowi Wiesławowi Marszałkowi – byłemu dowódcy 9 WPR.

Wyróżnienie jest wyrazem uznania za wkład pracy i pomoc w działalność Hufca ZHP Orneta oraz Drużyny Reprezentacyjnej ZHP przez zwiadowców pod dowództwem pułkownika Marszałka.

Odznaczony w ciepłych słowach odniósł się do pracy harcerzy z Powiatu Lidzbarskiego. Stwierdził, że na harcerzach zawsze można polegać i życzył dalszego dążenia do celów, które sobie stawiają druhny i druhowie.

Dzięki wieloletniej współpracy oraz kontynuowaniu wspólnych działań przez obecne dowództwo, harcerze wspólnie z żołnierzami 9 WPR brali udział w Święcie Pułku i, co dla nich bardzo ważne, uczestniczyli w nim aktywnie jako pododdział marszowy.
Na zakończenie Święta Pułku, podczas pikniku wojskowego harcerze pokazali swoje zdolności kulinarne, przygotowując własnoręcznie na oczach żołnierzy i gości "chłopski garniec”.

hm. Michał Ludkiewicz

Komendant Hufca ZHP Orneta