Już nie jeden i nie dwa razy pokazaliśmy, że wspólnota harcerzy potrafi zdziałać wiele. Udowodnijmy to po raz kolejny! Niech ludzie zobaczą, że harcerstwo to nie tylko bieganie po lasach i spanie pod gołym niebem! Dołącz do tego wydarzenia!

Zbliża się 22 lutego – Dzień Myśli Braterskiej, dlatego okażmy to braterstwo nie tylko wkładając mundury. Podarujmy komuś to, co jest dla każdego najcenniejsze – SZANSĘ NA ŻYCIE.

21 lutego włóż mundur i z uśmiechem na ustach udaj się do najbliższej Stacji Krwiodawstwa. Oddaj krew – niech Harcerska Kropla Braterstwa wędruje w świat do tych, którzy potrzebują jej najbardziej. Niech będzie tych kropel wiele, niech będzie ich CAŁE MORZE!

Uświadom sobie, że ten dar jest czymś naprawdę cennym. W końcu krwi nie można kupić w sklepie ani w Internecie. Tak naprawdę grono Krwiodawców mogłoby być o wiele większe! Niestety tylko nieliczni znajdują w sobie motywację i chęć aby raz na jakiś czas udać się do Stacji Krwiodawstwa.

Jak można wspomóc akcję?
– Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie. Zachęć więc swoich dorosłych znajomych, włóżcie mundury, udajcie się do Stacji Krwiodawstwa i zróbcie zdjęcia z akcji oddawania krwi. Prześlijcie je do nas, pisząc z jakich jesteście środowisk. Stworzymy wspaniałą galerię naszej „Krwistej Ekipy” 🙂 Zaproś też tych, którzy nie są harcerzami, bo… Im nas będzie więcej, tym lepiej!
Pamiętajcie o tym, że 22.02 to sobota, a Stacje Krwiodawstwa są wtedy nieczynne, więc najlepiej oddać krew w piątek poprzedzający DMB. Dostaniecie zwolnienie do okazania w szkole lub zakładzie pracy
– Mamy nadzieję, że nasza akcja będzie tylko początkiem Waszej przygody z Krwiodawstwem. Każdy z nas wypowiedział kiedyś słowa „Mam szczerą wolę (…) nieść chętną pomoc bliźnim”, pomagajmy więc i w ten sposób 🙂

Już podczas Zlotu Stulecia Harcerstwa, który odbył się w 2010 roku w Krakowie 226 harcerzy podzieliło się „cząsteczką siebie", oddając w sumie… 101 litrów krwi! Pokażmy i teraz, jak wiele jest w stanie zdziałać Harcerska Brać!

Nie jesteś harcerzem? Nic straconego, Honorowe Krwiodawstwo jest dla każdego! Każda okazja jest dobra, żeby złapać wiatr w żagle i zacząć robić coś dobrego, może właśnie dzięki harcerskiej akcji, ktoś potrzebujący otrzyma TWOJĄ KREW.

Odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące oddawania krwi znajdziesz tu http://www.darkrwi.info.pl/portal/pokaz/12/oddawanie-krwi-krok-po-kroku.html

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/202657436596096/?ref=br_tf. Już blisko 300 osób odda cząstkę siebie innym! Bądź jednym z nich!

Katarzyna Sobiczewska
14 PDW Ambulo