Zapraszamy do udziału w ostatniej edycji konkursów organizowanych w ramach propozycji programowej "Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem".

Konkurs dla zuchów i harcerzy:

Z czego można uzyskać prąd? Jak można sprawdzić żeby żarówka zaświeciła. Przeprowadźcie proste doświadczenia z użyciem różnych rzeczy. Wykonajcie proste obwody, za pomocą których wasza żarówka zaświeci. Nie musi to być jedna żarówka. Następnie wykonajcie zdjęcia dokumentujące Waszą pracę (maksymalnie 5) i prześlijcie na adres [email protected] do 15 czerwca. W tytule wiadomości wpiszcie pełną nazwę gromady/drużyny.

Konkurs dla harcerzy starszych, wędrowników i zespołów instruktorskich:

Tym razem Waszym zadaniem jest wykonanie makiety wulkanu, który następnie wybuchnie. Dowiedzcie się jakie doświadczenia będą potrzebne do przeprowadzenia tego eksperymentu, a następnie przeprowadźcie eksperyment. Sfotografujcie wykonaną pracę i prześlijcie 2-5 zdjęć na adres [email protected] do 15 czerwca, w tytule wiadomości wpisując pełną nazwę drużyny/zespołu.

phm. Marceli Ratajczak

instruktor Wydziału Programowego