Zapraszamy do udziału w kwietniowych konkursach organizowanych w ramach propozycji programowej "Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem".

Konkurs dla zuchów i harcerzy:

Przywitaliśmy już wiosnę, teraz czas, by zadbać o naszą planetę. Waszym kwietniowym zadaniem jest wykonanie jednej z trzech czynności: zasadzenie i pielęgnowanie drzewa w Waszej okolicy; stworzenie własnego ogródka (np. za pozwoleniem dyrekcji na terenie szkoły), posadzenie roślinki w doniczce przez każdego członka gromady/drużyny. Następnie wykonajcie zdjęcia dokumentujące Waszą pracę (maksymalnie 5) i prześlijcie na adres [email protected] do 10 maja. W tytule wiadomości wpiszcie pełną nazwę gromady/drużyny.

Konkurs dla harcerzy starszych, wędrowników i zespołów instruktorskich:

Tym razem Waszym zadaniem jest wykonanie makiety wybranego obszaru Waszego miasta – na przykład tego, w którym odbywają się zbiórki. Zadbajcie o szczegóły – makieta powinna być na tyle duża, aby można je było na niej umieścić. Następnie sfotografujcie wykonaną pracę i prześlijcie 2-5 zdjęć na adres [email protected] do 10 maja, w tytule wiadomości wpisując pełną nazwę drużyny/zespołu.

Pamiętajcie: im ciekawsza i bogatsza w szczegóły praca, tym wyższa ocena!

pwd. Dominika Hebda
współpracownik Wydziału Programowego GK ZHP