4 lipca w znamienitym gronie jurorskim podjęto decyzję o wyborze trzech najlepszych pomysłów na wydarzenie dotyczące zmian klimatycznych podczas obozu w ramach konkursu pod nazwą "Klimatycznie na obozie".

Najciekawsze pomysły zaprezentowały drużyny 30 WDH z Hufca Warszawa-Ursynów, 44 DH „Baszta” z Hufca Gniezno oraz 64 ADH „Zośka i Alek” z Hufca „Mazowsze” Płock. 30 Warszawska Drużyna Harcerska okazała się mieć według jurorów najciekawszy pomysł i tym samym zajęła pierwsze miejsce, natomiast „Baszta” oraz „Zośka i Alek” zajęły ex aequo drugie miejsce.

Pula 1600 złotych na zorganizowanie klimatycznego wydarzenia na obozie została rozdysponowana następująco:
– Warszawa-Ursynów – 600 zł (zgodnie z preliminarzem)
– Gniezno – 350 złotych (zgodnie z preliminarzem)
– Płock – 650 zł (do wysokości puli grantowej).
Grantodawcą jest Niemiecka Federacja Skautowa.

Ze zwycięskimi drużynami skontaktujemy się w celu przekazania dobrych wiadomości oraz informacji dotyczących zorganizowania wydarzeń i ich dokumentacji.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zainteresowanym życzymy przyjaznych klimatowi wojaży i obozów pełnych przygód!

pwd. Magdalena Noszczyk
Wydział Inspiracji i Poradnictwa