Od marca trwał konkurs przygotowany we współpracy z Pocztą Polską Usługi Cyfrowy, polegający na wysyłaniu neokartek. Gra była warta świeczki – na zwycięzców czekało aż 10 tysięcy złotych!

Neokartka to nowy produkt Envelo. Dzięki tej usłudze, nie ruszając się sprzed komputera, możemy wybrać wzór kartki, napisać jej treść i za niewielką opłatą wysłać do znajomego. Wydrukowana kartka w formacie A5 trafi do jego tradycyjnej skrzynki pocztowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Związek Harcerstwa Polskiego z Envelo współpracuje od 2013 roku. Już wcześniej przeprowadziliśmy jeden konkurs, który polegał na wykonaniu bożonarodzeniowego wzoru neokartki. Autorka tej, która wysyłana była najczęściej – Anika Andrasiewicz z Chorągwi Wielkopolskiej – otrzymała Tablet Galaxy Tab 3.

Tym razem konkurs „Czas przygody” był ulokowany na stronie www.druzynazhp.envelo.pl. Zasady były proste – pełnoletni drużynowy zgłaszał 2-7-osobowy patrol. Każdy z zarejestrowanych patroli otrzymywał swój kod promocyjny, z użyciem którego można było wysyłać neokartki.

Żeby rywalizacja była przyjemniejsza, przygotowaliśmy ok. 30 wzorów harcerskich. Można było wysyłać m.in. kartki z okazji Walentynek, Dnia Kobiet, Wielkanocy czy plebiscytu „Niezwyczajni”.

Patrol, który wysłał takich kartek najwięcej – bądź namówił jak największą liczbę osób do wysłania kartek z użyciem jego promocyjnego kodu – wygrywał.

A gra warta była świeczki! Na dofinansowanie letniego obozu można było wygrać 10, 7 lub 5 tysięcy złotych!
Szczęśliwymi patrolami, które w tym roku nie będą musiały ograniczać swoich obozowych marzeń są:
1. miejsce – 48 Drużyna Wędrownicza „Północ” z Hufca ZHP Andrychów (Chorągiew Krakowska)
2. miejsce – patrol „Fenix” z Hufca (Chorągiew Kujawsko-Pomorska)
3. miejsce – 7 ŁDH "Wataha", Hufiec Łódź-Bałuty (Chorągiew Łódzka)

Już teraz rozglądajcie się za wakacyjnymi wzorami harcerskich neokartek! Wystarczy wejść na stronę www.envelo.pl i w kategoriach kartek znaleźć „harcerskie”! Cieszcie się harcerskim latem również wysyłając do znajomych neokartki z obozów!

phm. Aleksandra Tasz

instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP